True Detective
Ik kan uit zeer persoonlijke ervaring zeggen dat de werkelijkheid vaak mooier, maar compleet anders is, dan in de serie. Neem nu Poldark, de mijnen bestaan al lang niet meer er zijn op de plek van opname slechts ruïnes over. Maar wat een uitzicht. We hebben er uren rondgedwaald, vele foto’s genomen en heerlijk gezeten om te genieten van het uitzicht.
Broadchurch kun je ook bezoeken. Het huis boven op de prachtige klif is na een kleine zoektocht en lastige weg te vinden boven op een klif, zo ook het plaatsje waar de opnames zijn gemaakt. Alleen als je gaat praten met de plaatselijke bevolking blijkt dat ze grote schermen hebben gebruikt om een deel van het dorp een ander uiterlijk te kunnen geven via de computer. Eén inwoner vertelde zelfs dat hij zijn eigen dorp niet terug herkende in de serie.

En als je wilt weten waar ze gefilmd hebben voor Outlander, daar is zelfs een website van waar alle plaatsen van belang worden genoemd en hoe er te komen. Het grappige was dat toen wij in Engeland waren we een folder vonden met alle plekken waar Poldark is opgenomen. Dat noem ik nog eens handig gebruik maken van een serie en de plaatsen die je kunt bezoeken.
Een heel leuk feitje is dat er in Engeland een plaatsje is die Minions heet. En die was er al voor de film, maar heel onsubtiel waar je kijkt zie je die rare gele wezentjes opduiken in het dorp waar Poldark ook is geweest. Dit terwijl die plaats ook historisch belangrijk is. Maar dat word nu door de serie-commercie naar de achtergrond gedrukt.
Je bezoekt niet historisch belangrijke plekken, maar plaatsen waar een serie is geweest, zoals de Sontbrug uit The Bridge (2011). Maar ook in Nederland kun je sommige plaatsen bezoeken. De 12 van Oldenheim is opgenomen in Harmelen. En Hollands Hoop dat wordt opgenomen in Groningen is in het wild te bezichtigen. Alleen wordt de boerderij wel regelmatig geplunderd.

Kortom seriemakers gaan steeds vaker over op echte achtergronden, landschappen en steden/dorpen in plaats van een groen scherm. Wat voor sommige plaatsen zeer goed voor het toerisme is. Het is namelijk vaak makkelijk op te zoeken op internet waar de series worden opgenomen. Al is het van sommige series niet moeilijk te raden waar het is opgenomen; zoals Shetland.
Kun jij nog meer series noemen met plekken die je heel graag zou bezoeken of al hebt bezocht?
