Mijn
Serie
Inloggen

Inloggen

E-mailadres / gebruikersnaam en / of wachtwoord zijn niet correct.
Continuum – Seizoen 3
6.5
Mandy Gelling-Potharst geeft Continuum – Seizoen 3 een 6.5.

Continuum – Seizoen 3

Kun je als je terugreist in de tijd de toekomst veranderen? Zo ja, hoe weet je dat dan, zo nee, wat is het nut dan van tijdreizen? Op die vragen komen geen antwoorden in het derde seizoen van Continuum. Wel wordt het verhaal ingewikkelder en langdradiger. Helaas voor de serie is het derde seizoen geen verbetering ten opzichte van de eerdere twee seizoenen. Alle wetten van tijdreizen worden overboord gegooid en er komt zelfs een mysterieus figuur uit de verre toekomst (1000 jaar na nu?) die de doden weer tot leven kan wekken.

Kiera, die volgens vele personages heeft lopen slapen, wordt wakker en beseft dat haar perfecte wereld toch niet zo perfect is. Liber8 komt erachter dat de wereld die ze willen veranderen toch niet veranderd zoals zij dat het liefst zouden willen zien. En de Freelancers….? Tja, die zijn hier om het Continuum stand te laten houden, maar ze maken er nogal een potje van. Met behulp van een mysterieuze man/vrouw uit de toekomst en Kiera proberen ze Alec Sadler te stoppen. Of was het nu juist door te laten gaan. Enfin, je snapt het al, tijdreizen is niet zo eenvoudig als het voor gedaan wordt.

Is het derde seizoen van Continuum dan slecht? Nee, eigenlijk niet. Het is nog steeds een heel vermakelijke serie die net zo vlot wegkijkt als dat het verteld wordt. De acteurs zijn na drie seizoenen duidelijk op elkaar ingespeeld. Ondanks het feit dat ze het verhaal onnodig ingewikkeld hebben gemaakt weten de acteurs er toch wat leuks van te maken. Kiera loopt nog steeds met een gekwelde blik in de rondte en voor Liber8 is een andere pad weggelegd. Ook Carlos en Betty (Jennifer Spence, SGU Stargate Universe) gaan een andere kant op dan we oorspronkelijk dachten.

Zou een vierde seizoen te rechtvaardige zijn? Dat denk ik wel, maar ik zou wel graag zien dat ze het in het vierde seizoen mooi afronden. Zelfs als je begrijpt dat door de toekomst te veranderen ook het heden veranderd, is het knap lastig om te snappen wat tijdreizen doet en hoe het kan dat Alec en Kiera opeens zo anders kunnen zijn. Als er dan ook nog een John Doe (Ryan Robbins, Falling Skies) komt opdagen is de verwarring compleet. Voor mij is, mede door deze serie, het concept tijdreizen enorm door de mand gevallen. Het is duidelijk dat niemand weet wat tijdreizen kan doen met het verleden, heden en toekomst.

6.5 punten en ik hoop dat het vierde seizoen beter en de laatste zal zijn.

Over de auteur, Mandy Gelling-Potharst

Mandy Gelling-Potharst
Mandy (1966) schrijft sinds 2013 recensies, nieuws en columns voor MijnSerie — en nee, stoppen staat voorlopig niet op de planning. Wat begon als een leuke bezigheid is inmiddels uitgegroeid tot een serieuze passie waar flink wat uren, meningen en series in zijn gaan zitten. Tussen 2016 en 2018 liet ze wekelijks van zich horen met een radiocolumn op Roulette FM in Ochtend Oostrom, samen met Peter Oostrom. Dat beviel zo goed dat ze vanaf januari 2019 maandelijks opnieuw de microfoon pakten voor de MijnSerie Podcast. Want ja, over series raak je natuurlijk nooit uitgepraat. Sinds september 2018 is Mandy content manager en vanaf 1 maart 2020 mag ze zich met trots hoofdredacteur van MijnSerie noemen. Haar seriesmaak? Die is inmiddels zo breed dat een hokje niet meer bestaat. Horror en thriller hebben een streepje voor, net als alles wat ook maar zijdelings met Sherlock Holmes te maken heeft, maar eigenlijk krijgt elk genre een eerlijke kans. Serietips zijn altijd welkom — haar kijklijst groeit vrolijk door, net als haar overtuiging dat er simpelweg te veel goede series zijn en veel te weinig tijd.
Bekijk profiel van Mandy Gelling-Potharst
Leuk?
Bekijk stemmen

Reacties (0)

Er zijn nog geen reacties geplaatst.
Log in om een reactie achter te laten