De serie is gebaseerd op het boek Destiny of the Republic van Candice Millard.

Offerman (foto, links) speelt Chester Arthur en Gilpin (foto, rechts) speelt Crete Garfield.
Offerman was vorig jaar te zien als Bill in HBO-hit The Last of Us, waarvoor hij een Primetime Emmy Award won voor Outstanding Guest Actor in a Dramaseries. De acteur was ook te zien in het tweede seizoen van FX-serie Fargo, miniserie Devs van FX on Hulu en in Hulu's Pam & Tommy als Uncle Miltie.
Gilpin is vooral bekend van haar rol als Debbie 'Liberty Belle' Eagan uit GLOW, het worsteldrama voor dames van Netflix. Onlangs was zij te zien in Three Women, dat eigenlijk voor Showtime was bedoeld, maar uiteindelijk bij Starz belandde. Gilpin speelde ook rollen in onder andere de gelimiteerde Peacock-serie Mrs. Davis, de gelimiteerde Starz-serie Gaslit met Julia Roberts en Sean Penn en de Showtime-comedyserie Nurse Jackie.
Garfield was president in 1881 en werd later dat jaar vermoord, nadat hij daarvoor negen termijnen als congreslid had gediend. Hij werd gekozen als senator, maar weigerde dit toen hij president werd, ondanks het feit dat hij niet naar het ambt had gestreefd. Hij werd neergeschoten door Guiteau, die vond dat hij een grote rol had gespeeld bij de verkiezing van Garfield.
Betty Gilpin ken ik vooral van haar heerlijke rol in de fijne satirische film The Hunt.