Mijn
Serie
Inloggen

Inloggen

E-mailadres / gebruikersnaam en / of wachtwoord zijn niet correct.
Legends (2014) - Eerste aflevering
7.5
Mandy Gelling-Potharst geeft Legends (2014) - Eerste aflevering een 7.5.

Legends (2014) - Eerste aflevering

Omdat het gegeven en de acteurs mij wel aanspraken ben ik begonnen aan de eerste aflevering van de nieuwe actie-dramaserie van TNT; Legends (2014). En het heeft mij niet teleurgesteld. Een aangename serie in een goed tempo met een gegeven dat ik herken van The Bourne Identity, en actie die mij doet denken aan 24. Als opvuller tussen het zomer- en herfstseizoen is hij prima te doen met slechts tien aflevering.

Legends (2014) vertelt het verhaal van Martin Odum (Sean Bean, Missing) die werkt als ‘deep-cover operative’ bij de FBI. Als we kennismaken met Odum heet hij Lincoln Dittmann, een teleurgestelde man die stottert en het liefst iets wil opblazen. Meteen in de eerste vijf minuten is het tempo hoog en de sfeer duister. Binnenlandse terroristen moeten tegen elke prijs worden gestopt en Odum is de man om ze te stoppen. Odum kan namelijk als geen ander in de huid kruipen van zijn undercover personage, en dat maakt hem waardevol voor de FBI.

Sean Bean speelt de rol van Odum met verve. Het gemak waarmee hij speelt is heerlijk om te zien. Zijn leidinggevende Nelson Gates (Steve Harris, The Practice) kent de tekortkomingen van Odum, maar weet dat hij de beste man voor de klus is. De leidinggevende van veldoperaties, Crystal McGuire (Ali Larter, Heroes), heeft duidelijk nog een appeltje te schillen met Odum, maar weet net als Gates dat Odum als geen ander de binnenlandse terroristen kan stoppen.

Maar als de eerste aflevering erop zit weet je dat het echte verhaal nog verteld moet worden. Pas als Odum een boek krijgt van een stervende man besef je dat het verhaal een totaal andere kant op zal gaan. En als ze dat in hetzelfde tempo doen als de pilot zit ik de komende negen afleveringen aan de buis gekluisterd. Legends (2014) vertelt geen nieuw verhaal, maar steekt het wel in een nieuwer jasje. Martin Odum en ik, als kijker, zullen hopelijk 15 oktober weten wie hij is.

7.5 punten omdat niemand nog weet waar Martins echte leven begint en zijn legende eindigt.

Over de auteur, Mandy Gelling-Potharst

Mandy Gelling-Potharst
Mandy (1966) schrijft sinds 2013 recensies, nieuwsartikelen en columns voor MijnSerie. Wat ooit begon als een hobby, groeide uit tot een grote passie die inmiddels een vast onderdeel van haar leven is geworden. Ook buiten de geschreven artikelen deelt Mandy graag haar liefde voor series. Van 2016 tot 2018 verzorgde zij wekelijks een radiocolumn bij Roulette FM in het programma Ochtend Oostrom van Peter Oostrom. De samenwerking beviel zo goed dat zij vanaf januari 2019 samen de maandelijkse MijnSerie Podcast presenteert, waarin de wereld van televisie en streaming uitgebreid wordt besproken. Binnen MijnSerie vervult Mandy sinds september 2018 de rol van content manager. Op 1 maart 2020 volgde een nieuwe mijlpaal toen zij werd benoemd tot hoofdredacteur van MijnSerie. Haar smaak op seriegebied is breed en veelzijdig. Hoewel horror- en thrillerseries een lichte voorkeur genieten en alles rondom Sherlock Holmes haar bijzondere interesse heeft, kijkt zij met evenveel enthousiasme naar series uit vrijwel ieder ander genre. Juist die afwisseling maakt het volgen van televisieseries voor haar zo interessant. Nieuwe serietips zijn altijd welkom. Haar kijklijst blijft groeien, net als haar enthousiasme voor de steeds groter wordende wereld van series. Want één ding weet Mandy zeker: er zijn veel meer goede series dan er uren in een dag zitten.
Bekijk profiel van Mandy Gelling-Potharst
Leuk?
Bekijk stemmen

Reacties (5)

anonymous
24 augustus 2014, 17:09
Precies zoals ik het ook heb ervaren. Dus het wordt nog spannend als het verhaal een andere wending krijgt. En even tussendoor, je schrijft leuk en vlot.
1
Mandy1966
24 augustus 2014, 17:28
@Elby, dank je wel, zou zeggen veel plezier met de volgende negen afleveringen ;-)
0
anonymous
24 augustus 2014, 22:56
Het verhaal gaat ook juist om de strijd tussen het gewone leven en het undercover leven van zo'n agent, waar eindigt het een en begint het ander? En welke van alle rollen die je hebt ben je nu echt? Je ziet ook dat Odum steeds meer moeite krijgt met verschillende personages uit elkaar houden, Wat voor een stukje drama/mysterie zorgt naast de mooie actie scenens enzo. (beetje iets dat ik in de recensie miste waar het juist veel om draait en meer om gaat draaien. want is Odum wel zijn echte leven of is dat ook maar een Legend waar hij zo in is opgegaan dat hij het nu echt ervaart?)
0
anonymous
24 augustus 2014, 23:11
De recensent schrijft m.i. een recensie en kan niet het hele verhaal al weggeven. Ik heb nu pas 1 afl. gezien dus ik wil verrast worden. En ik vind dat Mandy dat juist erg goed doet, prikkelen om meer te gaan zien en niet vertellen wat er gaat gebeuren want dan hoef ik ook niet meer te gaan kijken.
0
Mandy1966
25 augustus 2014, 09:44
Precies @Elby, ik heb het juist niet willen vertellen omdat ik niet alles wil verklappen. De eerste aflevering duur maar 41 min en je kunt ook te veel vertellen. Trouwens ik vertel wel over zijn leven en legends: "omdat niemand nog weet waar Martins echte leven begint en zijn legende eindigt."
0
Log in om een reactie achter te laten