Mijn
Serie
Inloggen

Inloggen

E-mailadres / gebruikersnaam en / of wachtwoord zijn niet correct.
The Walking Dead - Seizoen 1
8.5
Jelle van de Steeg geeft The Walking Dead - Seizoen 1 een 8.5.

The Walking Dead - Seizoen 1

Stel je een wereld voor terwijl het eigenlijk geen wereld meer is. Geen bescherming van politie, geen fatsoenlijk huis, geen veilige omgeving, dierbaren die om je heen sterven en het gevaar ligt op de loer. Dat is nou precies het geval in en rond om Atlanta.

In de eerste aflevering van seizoen 1 zien we Rick Grimes (Andrew Lincoln, Afterlife) ontwaken in een ziekenhuis. Zonder enig iemand om hem heen. Langs hem staat een vaas met daarin een bos levenloze bloemen. Daaruit blijkt dat hij al een lange tijd in het ziekenhuis ligt. Wat er exact met hem gebeurd is, is pas duidelijk na een goede vijftien minuten. Wanneer hij, met enige moeite, uit het ziekenhuis weet te komen liggen er buiten nog grotere verrassingen op hem te wachten. Opgestapelde lijken, ledematen verspreid over de wegen, stilstaande auto's midden op de weg en nog meer lijken. En nog meer. Als hij na een tijdje lopen en rennen (ja rennen met verwondingen, je zult wel moeten als er een half lichaam naar je toe komt kruipen) aankomt bij zijn huis, blijkt hij een vrouw en zoon te hebben.

Enkele kilometers verder van Rick maak je kennis met een aanzienlijk grote groep. Deze bestaat uit veel belangrijke personages waaronder Rick zijn goede vriend Shane (Jon Berntha, The Wolf of Wallstreet), zijn vrouw Lori (Sarah Wayne Callies, Prison Break), zijn zoon Carl (Chandler Riggs, Get Low), Glenn (Steven Yeun, My Name is Jerry), Andrea (Laurie Holden, The Mist), Dale (Jeffrey DeMunn, The Mist) en Daryl (Norman Reedus, The Conspirator).

Seizoen 1 bestaat uit zes afleveringen, dat lijkt in eerste instantie weinig om zo'n groot verhaal te vertellen. Toch weten ze erg veel karakters te introduceren in die afleveringen, en dat doet de serie alleen maar goed. Dat vind ik in ieder geval. Veel anderen hoor ik zeggen dat het neigt naar soap en dat het lastig is om mee te leven met alle karakters. Dat gevoel heb ik totaal niet. Dat komt onder andere omdat de acteerprestaties geweldig zijn. In een soap weten karakters zich vaak niet van elkaar te onderscheiden, dat is hier zeker wel het geval.

De spanning is elke aflevering, 42 minuten lang, te voelen. Rick, Shane en Daryl zijn briljant uitgedachte personages die zich elke aflevering anders gaan gedragen. Laat ik zeggen 'duisterder' en 'ongevoeliger'. Elk personage heeft zijn eigen achtergrondverhaal en ook dat sluit goed aan op de serie. De manier waarop ze bijvoorbeeld gevlucht zijn voor de zombies of hoe ze dierbaren hebben moeten achterlaten. De soort van expedities die ze maken om voorzieningen te zoeken zoals eten, benzine en medicijnen zijn akelig spannend.

Al met al is het een erg goed eerste seizoen. Wetende dat seizoen 2 het dubbele aantal afleveringen kent moet het verhaal nog wel beter worden dan dit. Gaat dat zien. En o ja, we noemen het dood dat levend rond loopt dan wel zombies, in de serie doen ze dat geen enkel moment. De meest gehoorde benaming voor de zombies is 'Walker' of 'Walkers'.

Over de auteur, Jelle van de Steeg

Jelle van de Steeg
Jelle kijkt series sinds een jaar of twee. Nadat hij begon met het kijken van 24 is hij erg veel andere series gaan volgen. Meestal wacht hij tot er meerdere seizoenen van een serie uit zijn, om het vervolgens aan een stuk door te kijken. Binge-watching dus. Sinds juli 2014 schrijft hij enthousiast recensies voor MijnSerie. Hij volgt momenteel een MBO niveau 4 opleiding in Marketing en Communicatie. Na deze opleiding wilt hij graag HBO Journalistiek gaan studeren. Naast het kijken van series kijkt hij ook veel films. Zijn favoriete acteur is Matthew McConaughey. Zijn favoriete series zijn onder andere Breaking Bad, Dexter, Game of Thrones, The Walking Dead en Homeland.
Bekijk profiel van Jelle van de Steeg
Leuk?
Bekijk stemmen

Reacties (7)

anonymous
6 augustus 2014, 22:59
Beetje late recensie vind ik persoonlijk, seizoen 1 ligt al mijlen ver achter ons.
De hoop uitspreken dat seizoen 2 hopelijk nog beter wordt en gaat dat zien is in mijn ogen een beetje overtrokken want seizoen 2 ligt ook al tijden achter ons.
Volgens mij begint seizoen 5 in oktober als ik me niet vergis, echter wordt hier de indruk gewekt dat het een nieuwe serie betreft en dat is wat mij stoort.
Neemt niet weg dat de beschrijving op zich goed is weergegeven alleen is deze schrijfstijl dusdanig opgezet dat hij achter de feiten aanloopt waardoor het geheel in mijn ogen weer wat amateuristisch overkomt als geheel
Had even wat meer info over de serie ingewonnen en vermeld dat jij slechts 1 seizoen hebt gezien en wat je daarvan vond...dan was het wat professioneler overgekomen.
0
jellesteeg
6 augustus 2014, 23:22
Jammer dat je al snel de suggestie trekt dat ik alleen seizoen 1 heb gezien. Dat is namelijk niet het geval. Ik heb alles gezien tot en met seizoen 4 en wacht (on)geduldig op seizoen 5. Het geval was dat ik een proef-recensie moest schrijven. Als je het stukje onder de recensie had gelezen, had je geweten dat ik pas net schrijf voor MijnSerie. Dit was dan ook mijn proef-recensie. Hierbij kon ik lastig laten merken dat ik alle seizoenen al had gezien. Je moet schrijven vanuit dat seizoen en niet alsof je al alles gezien heb. Je zegt: ''Had even wat meer info over de serie ingewonnen en vermeld dat jij slechts 1 seizoen hebt gezien en wat je daarvan vond..dan was het professionelere overgekomen.'' Dat meer info winnen snap ik persoonlijk dan niet helemaal. Waarom zou ik de kijker meer informatie geven, terwijl ik ervan uit ga volgens de recensie dat ze de rest van de seizoenen nog moeten zien? Totaal niet logisch.

Je meld ook dat de recensie amateuristisch overkomt. Dat snap ik. Ik ben 17 jaar oud en dit is mijn eerste recensie (ooit). Tevens meld je dat seizoen 1 mijlen ver achter ons ligt, dat klopt maar ook hier moest ik een keuze maken voor mezelf: ga ik ineens seizoen 4 recenseren of begin ik gewoon 'normaal' aan seizoen 4. Persoonlijk vond ik het voor de 'lezer' beter om aan seizoen 1 te beginnen.

Dus laten we dit voorop stellen: lees de volgende keer wat beter over de informatie over de schrijver van de recensie, dan kom je meer te weten dan je van te voren zult denken ;-)
0
JessicaD
7 augustus 2014, 12:36
Ik zou graag nog willen vermelden dat MijnSerie zowel recensies van de nieuwste seizoenen alsook eerdere seizoenen plaatst. Dat een serie al 5 seizoenen heeft betekent dus niet dat er geen recensie over het eerste seizoen geplaatst kan worden. MijnSerie bestaat ook pas sinds 2010 en voor die tijd zijn ook al veel series gemaakt, MijnSerie probeert ondanks dat een zo compleet mogelijk aanbod aan recensies te verzamelen. Daarnaast, ik volg bijvoorbeeld heel veel series, maar er zijn ook nog genoeg series waar ik mee wil beginnen maar nu nog even geen tijd voor heb. Zo zijn er ook veel mensen die bijvoorbeeld nog nooit The Walking Dead hebben gekeken, maar twijfelen ze wel al tijden om eraan te beginnen. Velen gaan dan op zoek naar een recensie. Of de recensie dan geschreven is in 2010 of in 2014 maakt dan niet zoveel uit. Een recensie over seizoen 1 hoort ook puur over seizoen 1 te gaan en niks te verklappen over volgende seizoenen in verband met spoilers. Wie weet wordt dankzij deze recensie van Jelle een nieuwe bron aan fans aangeboord die na het lezen van deze recensie nu ook eindelijk beginnen aan seizoen 1.
1
lightningspirit
7 augustus 2014, 11:35
Inderdaad verbaasde ik mij dat je nu pas een recensie schreef over seizoen 1, heb inderdaad gezien dat je net schreef. Echter vermeldde je niet dat het hier om een proef recensie gaat waardoor ik aannam dat je achter de feiten aanhobbelde, mede door de datum waarop dit schrijven gepost was. Laten we dus nog iets voorop stellen...Ik ben 60 en jij 17 dus misschien ben ik gewoon iets langzamer in het begrijpen van jongeren die aannemen dat iedereen direct begrijpt wat ze bedoelen. No hard feelings hoor, ik hoop nog veel van je te lezen sucses.
0
lightningspirit
7 augustus 2014, 11:38
Trouwens voor een proef recensie was ie gewoon goed hoor, dat wou ik nog even kwijt.
0
razorlord
13 augustus 2014, 14:51
Vind een recensie over seizoen 1 veel gepaster dan een recensie over seizoen 4. Als je nog nooit walking dead hebt gezien kijk je naar recensie over het begin van zon serie dus is een recensie over seizoen 1 erg gewild en gepast.

mensen die al bij season 4 zijn kijken toch al niet meer naar zon recensie want die weten al dat het een top serie is en zitten zonder dat ze nog nagels over hebben te wachten op seizoen 5.

Ik vond het een goede recensie en zeker als het pas je eerste is. Denk mijnserie een goede aan je heeft. ga zo door
1
jellesteeg
13 augustus 2014, 15:09
Thanks!
0
Log in om een reactie achter te laten