Resident Evil, deels in de schaduw van de mega-genre hit Stranger Things, die in hetzelfde tijdsbestek werd uitgebracht, debuteerde op nummer 2 in het openingsweekend. Maar het leverde niet de grote verhoging in week twee die men graag wil zien bij een nieuwe serie. De serie viel abrupt uit de top 10 na slechts drie weken. De nieuwste Resident Evil -incarnatie behaalde ook een teleurstellende 55% van critici op Rotten Tomatoes en een publieksscore van 27%.
Netflix’s #ResidentEvil series has been cancelled after just one season pic.twitter.com/qktNNaHWsl
— Geek Vibes Nation (x-on:GeekVibesNation) August 26, 2022
Resident Evil, afkomstig van showrunner Andrew Dabb, speelt zich af in het jaar 2036. Veertien jaar nadat een dodelijk virus een wereldwijde Apocalyps veroorzaakte, vecht Jade Wesker (Ella Balinska) om te overleven in een wereld die wordt overspoeld door bloeddorstige geïnfecteerde en krankzinnige wezens. In dit absolute bloedbad wordt Jade achtervolgd door haar verleden in New Raccoon City, door haar vaders huiveringwekkende connecties met de Umbrella Corporation, maar vooral door wat er met haar zus, Billie, is gebeurd.
In de serie spelen Balinska, Lance Reddick, Tamara Smart, Siena Agudong, Adeline Rudolph en Paolo Nuñez een hoofdrol. Andere castleden onder andere zijn Ahad Raza Mir, Connor Gosatti en Turlough Convery.
Zonde, want ik ben een groot fan van Lance Reddick.... en volgens mij heeft hij recentelijk alle kritiek gepareerd onder het mom van 'Ze begrepen niet wat we deden'. Nou, als iedereen iets niet begrijpt..... dan is het misschien verstandig om te kijken naar het eigen presteren.
De CGI was grotendeels wel goed, maar dat is niet allesbepalend in een serie. Voor mij niet, tenminste.
Resident Evil is horror, dat was dit niet. Het verhaal was verschrikkelijk en de karakters waren saai, irritant en er werd gewoonweg slecht geacteerd.
Het gevaar met 2 verschillende tijdlijnen is dat het 1 spannender is dan het ander. Zo zit je in een scene waar er veel actie is en het andere moment zit je naar een tienderdrama te kijken. En gek genoeg was de tienerdrama interessanter dan de toekomst verhaallijn..
In dit geval waren ze beter af door er geen Resident Evil sticker op te plakken. Had het karakter van Lance Reddick anders genoemd en had 'Umbrella' niet genoemd, dan hadden ze minder haat gekregen.
Daarbij is de serie ook erg woke.
Ik ben blij dat de serie geen vervolg krijgt.
Ik heb - ondanks de slechte respons - ook de hele serie afgekeken. In mijn geval was ik het eens met de meeste recensies, maar wie weet.... en valt 't nog wel mee ;)