
Sinds de release van seizoen vier behoort Hacks tot de top vijf meest bekeken series op HBO Max in de VS en zit het wereldwijd in de top tien. De internationale aantrekkingskracht van de serie groeit zichtbaar met elk seizoen.
De serie wordt gedragen door Jean Smart als stand-up legende Deborah Vance en Hannah Einbinder als haar millennial-schrijver Ava Daniels. Het creatieve brein achter de serie bestaat uit Paul W. Downs, Lucia Aniello en Jen Statsky – die naast het schrijven ook als showrunners optreden. Downs zelf speelt ook mee, net als onder andere Megan Stalter als Kayla, Carl Clemons-Hopkins als Marcus, Mark Indelicato, Rose Abdoo, Dan Bucatinsky, Helen Hunt en nieuwkomers in seizoen vier: Julianne Nicholson, Michaela Watkins, Eric Balfour, Aristotle Athari, en anderen.
Universal TV-president Erin Underhill zegt in een statement: “Net als Deborah Vance zelf wordt Hacks met de tijd alleen maar gedurfder, scherper en iconischer.”
Wereldwijd roemt men de serie om haar ongeëvenaarde balans tussen bijtende satire en oprechte emotionele diepgang. Jean Smart’s vertolking blijft een absoluut ankerpunt en werd opnieuw met lof overladen door recensenten.
Kayla en Jimmy kregen dit seizoen veel te veel schermtijd. Maar ja, Jimmy wordt gespeeld door de producer en die heeft zichzelf meer geprofileerd.
Ik ga seizoen 5 natuurlijk wel checken, want S4 eindigt met een cliffhanger, maar ik hoop echt dat ze weer meer teruggaan naar de humor van de eerste seizoenen.