Around the World in 80 Days - Eerste twee afleveringen
De nieuwe verfilming van het klassieke verhaal van Jules Verne begint veelbelovend. De eerste twee afleveringen bieden een flinke dosis avontuur, mooie locaties en leuke hoofdrolspelers. David Tennant die een excentriekeling speelt en met twee reisgenoten een waanzinnig avontuur beleeft? Nee, dit is niet een nieuwe aflevering van Doctor Who. Wel is het de nieuwe verfilming van het boek van Around the World in Eighty Days van Jules Verne. Tennant speelt de Victoriaanse uitvinder Phileas Fogg, die het lachertje van de wetenschappelijke gemeenschap is. Daarom wedt hij dat hij binnen tachtig dagen een reis rondom de wereld kan maken. Samen met zijn assistent Passepartout (Ibrahim Koma, Maman a tort) en de journalist Abigail Fix (Leonie Benesch, Babylon Berlin) gaat hij op avontuur, maar al gauw gaat dat niet zoals gepland.
Deze verfilming geeft een frisse draai aan een klassiek verhaal
De nieuwe verfilming van dit klassieke boek begint veelbelovend en geeft een verfrissende draai aan de iconische verhaallijn. Trouw aan het boek lijkt deze serie absoluut niet te worden. Of dat erg is? Dat denk ik niet. Zo krijgt Passepartout een tragisch achtergrondverhaal en is Abigail een nieuw personage dat we niet in het bronmateriaal tegenkomen. Maar in beide gevallen werken deze personages wel heel goed. Ook de versie van Phileas Fogg gespeeld door van David Tennant is fantastisch en de momenten dat hij wetenschappelijke oplossing heeft voor een probleem zijn heerlijk. Ook als trio met hun onderlinge gekibbel werken de personages uitstekend.
Around The World in 80 Days presenteert zich als een vlotte avonturenserie die luchtig aanvoelt, maar af en toe een duister randje heeft. Het tempo is in de eerste twee afleveringen erg hoog. Al na een kwartier zitten Fogg en co op de boot richting Frankrijk voor hun eerste overstap. Ook gebeurt er in beide afleveringen van elk nog geen vijftig minuten ontzettend veel. Aan het einde van elke aflevering zijn de personages zowel fysiek als emotioneel op een hele andere plek dan waar ze in het begin zaten. Maar toch voelt de aflevering nergens te vol aan.
Alles in deze serie ziet er prachtig uit en ademt avontuur
Ook qua vormgeving is dit smullen geblazen. Alles ziet er prachtig uit en de beelden uit het Frankrijk en Engeland van de negentiende eeuw zijn erg sfeervol. Van de smerige achterafsteegjes tot de meest exclusieve clubs, alles ziet er mooi uit. Of het historisch klopt, weet ik niet, maar het is niet erg. Ook de muziek, mede gecomponeerd door Hans Zimmer, is prachtig en past goed bij het gevoel dat de serie probeert uit te stralen. Een klein schoonheidsfoutje in deze aflevering is het feit dat iedere Fransman of Italiaan in deze serie perfect Engels lijkt te spreken. Iedereen die ooit op vakantie naar Frankrijk of Italië is geweest, kan bevestigen dat dit niet zo is.
De eerste twee afleveringen van Around the World in 80 Days beloven een spannend avontuur te worden. Met leuke hoofdrolspelers, een hele fijne avontuurlijke sfeer en een verfrissende draai aan het klassieke verhaal bevat deze serie alle ingrediënten die nodig zijn. Voor de BBC was het vertrouwen al dusdanig groot dat er nu al een tweede seizoen is aangekondigd. Ik heb heel erg genoten van de eerste twee afleveringen en kijk reikhalzend uit naar de rest van het seizoen.
Over de auteur, Hessel Hoekstra
Hessel is bioloog en kan vol passie vertellen over planten, dieren en alles wat leeft. Waar hij ook veel over kan vertellen zijn series. Als recensent voor MijnSerie kan hij zijn liefde voor series uitstekend combineren met zijn passie voor schrijven. Hij houdt van series van alle genres uit alle landen, maar heeft een zwak voor Britse series. Zijn favoriete series zijn Doctor Who, His Dark Materials en Line of Duty. Zijn favoriete boom is de zomereik.