so i guess we won't meet again
— The 100 Prequel Project (x-on:100Prequel) November 5, 2021
Het project ging in mei 2020 al niet door naar series-aankopen, maar werd wel in leven gehouden. Het scenario van de prequel was dat aan en uit werd besproken voor een gezamenlijke run op The CW en HBO Max. Dat is tot het einde de ingeslagen weg voor het project gebleven.
In zijn meest recente update in mei van dit jaar gaf de CW-president Mark Pedowitz fans hoop. "Er zijn nog steeds discussies gaande - het is op geen enkele manier gedaan, in welke vorm dan ook", zei hij tijdens de voorafgaande persoproep van The CW. "De besprekingen lopen nog."
De prequel speelt zich 97 jaar voor de gebeurtenissen van de originele serie af en begint met het einde van de wereld - een nucleaire Apocalyps die het grootste deel van de menselijke bevolking van de aarde wegvaagt - en volgt een groep overlevenden op de grond terwijl ze leren omgaan met een gevaarlijke wereld terwijl ze vechten om een nieuwe en betere samenleving te creëren uit de as van wat eraan voorafging. Iola Evans, Adain Bradley en Leo Howard verschenen in de achterdeurpiloot; hun opties liepen anderhalf jaar geleden af.
Het is onduidelijk of WBTV het project elders gaat proberen te verkopen.
HBO MAX DO SOMETHING!!!!!!
— The 100 Prequel Project (x-on:100Prequel) November 5, 2021