In de maand mei nemen we afscheid van heel veel series maar er is ook wat nieuws te zien op de Nederlandse televisie. Twee welbekende Amerikaanse series maken hun rentree deze maand en een gloednieuwe Nederlandse serie vergezelt hen. Bij deze een vooruitblik op de nieuwe seizoenen een een introductie van de nieuwe serie.

Two and a Half Men: Seizoen 11
Vanaf 1 mei is de hit serie terug met een nieuw seizoen. Dit jaar zijn er weer wat veranderingen. Acteur Angus T. Jones keert bijvoorbeeld niet meer terug. Zijn personage, Jake Harper, vertrok afgelopen seizoen voor een tijd naar Japan. In het echt richt Jones zich, na tien jaar in de serie te hebben gespeeld, op studeren. De leegte die hij achterlaat wordt gevuld door de vervreemde dochter van Charlie, Jenny. Charlie zelf (wiens vertolker Charlie Sheen onder veel rumoer de serie verliet) is natuurlijk nog steeds dood, maar zijn dochter is een prima vervanging. Ze houdt van alles waar haar vader van hield, inclusief vrouwen. “Ik denk dat het geweldig is om iemand in de serie te hebben die een ander perspectief heeft. We hebben genoeg testosteron voor een heel leven. We wilden een personage creëren dat gelijkwaardig is aan [overgebleven acteurs] Jon Cryer en Ashton Kutcher,” vertelde bedenker Chuck Lorre aan The Hollywood Reporter vorig jaar. Jenny wordt gespeeld door Amber Tamblyn, van Joan of Arcadia faam. Seizoen elf wordt dus een iets andere serie dan voorheen, met twee mannen en een vrouw.

Two and Half Men: Seizoen 11 is vanaf donderdag 1 mei elke werkdag om 19.30 uur te zien op Veronica.

The Big Bang Theory: Seizoen 7
Vorig seizoen eindigde met Leonard (Johnny Galecki) die voor een onbepaalde tijd op reis zou zijn en geliefde Penny (Kaley Cuoco) achterliet. Gelukkig gingen de twee niet uit elkaar. In tegenstelling tot Raj (Kunal Nayyar), die het uitmaakte met zijn vriendin. Nu Raj single is en niet meer dronken hoeft te zijn om met vrouwen te praten, zal hij in het nieuwe seizoen beginnen met daten. Penny is voor de verandering aangewezen om meer tijd te spenderen met Sheldon (Jim Parsons), nu ze beiden Leonard moeten missen. “We hebben allemaal het gevoel dat we ons beste werk doen nu. We zijn ouder geworden, de serie is volwassener. Ik geloof dat we een consistente serie hebben dit jaar,” vertelt Chuck Lorre, die ook deze serie produceert. Dit seizoen maken James Earl Jones, Carrie Fisher en Stephen Hawking hun opwachting als gastrol en keert Bob Newhart terug als professor Proton.

The Big Bang Theory: Seizoen 7 is vanaf donderdag 1 mei, na Two and a Half Men, elke werkdag om 20.00 uur te zien op Veronica.

Bar Gezellig
Ergens in Nederland staat een bar waar iedereen zich thuis voelt. Achter de bar staat Barry Konings (Bastiaan Ragas, All Stars), een oud profvoetballer die graag achter de vrouwen aan gaat. Drankjes worden geserveerd door Cindy (Anne-Mieke Ruyten, Kinderen Geen Bezwaar) die vaste gasten Niek (Hugo Konings, Goede Tijden Slechte Tijden) en Lou (Mark Scholten, De Dominee) op hun tenen houdt met scherpe opmerkingen. Barry wordt bijgestaan door zijn voormalige Coach (Dick van den Toorn, De Lachende Scheerkwast). Het jongste lid van de crew is Helene (Sytske van der Ster, Heer en Meester), die een grote mond heeft en stiekem een oogje heeft op Barry. SBS6 introduceert een klassieke komedie, gebaseerd op de Amerikaanse hit Cheers. “Wij denken dat in Cheers de basis zit voor een geweldige Nederlandse sitcom, omdat de setting zo universeel is en daarmee nog steeds van deze tijd. Het nadeel is dat je moet opboksen tegen de herinnering van mensen, maar zelfs met dat risico was dit een kans die we niet konden laten lopen,” vertelt programmabaas Harold Oomes in Veronica Magazine in april.

Bar Gezellig is vanaf 7 mei te zien op SBS6.