Mijn
Serie
Inloggen

Inloggen

E-mailadres / gebruikersnaam en / of wachtwoord zijn niet correct.
The Lady - Miniserie
6.5
Nienke de Boode geeft The Lady - Miniserie een 6.5.

The Lady - Miniserie

Het is geen geheim dat de Britse tabloids smullen van alles wat met het Britse koningshuis te maken heeft, en dat geldt blijkbaar ook voor Britse televisiezenders. The Lady, draait om het tragische verhaal van een voormalig styliste van een hertogin.
Dit verhaal wordt verteld aan de hand van verschillende tijdlijnen. Aan de ene kant zien we al vrij snel dat er in 2000 een moord is gepleegd en dat Jane Andrews (Mia McKenna-Bruce), de voormalig styliste van hertogin Sarah Ferguson (Natalie Dormer), de hoofdverdachte is. Het grootste deel van het verhaal concentreert zich echter op het leven van Jane Andrews tot aan de moord. Het begint met haar droom om styliste te worden, hoe ze solliciteert naar een baan in Buckingham Palace, maar vooral hoe ze worstelt met de ups en downs van het leven. In de loop van vier afleveringen leren we Andrews en haar problemen goed kennen, en McKenna-Bruce vertolkt haar uitstekend.

De marketing suggereert dat deze serie over de Britse koninklijke familie gaat, maar dat is niet het geval

Ondanks de geweldige acteerprestaties van McKenna-Bruce en vele andere acteurs, viel de serie een beetje tegen en had het vooral baat gehad bij een betere marketing. De hele marketingmachine lijkt te suggereren dat deze serie over de koninklijke familie gaat; de synopsis, de promotiefoto's en zelfs de titel The Lady. Dit is echter niet het geval. Het gaat over Jane Andrews, en zij was inderdaad op een bepaald moment in haar leven de persoonlijke assistente van een hertogin. Toch is ze dat gedurende het grootste deel van de serie niet. Tijdens het kijken voelt het een beetje alsof ze kijkers probeerden te verleiden om te kijken vanwege de connectie met de koninklijke familie, terwijl dit net zo goed een op zichzelf staand drama had kunnen zijn. Spoiler: de moord heeft niets met de koninklijke familie te maken.

The Lady
© ITV1


Over het algemeen ben ik geen groot fan van dit soort verhalen die 'gebaseerd zijn op waargebeurde feiten, maar niet helemaal'. Ik ging er min of meer blanco in en wist aan het begin niet dat het zo'n serie zou zijn, omdat ik alleen de synopsis had gelezen en met mijn beperkte kennis van het Britse koningshuis niet doorhad dat dit over echte mensen ging. Als ik het had geweten, had ik deze serie waarschijnlijk overgeslagen. Het dramatiseren van mensenlevens heeft iets smakeloos, vooral omdat er hier daadwerkelijk iemand is vermoord. De familie van deze persoon heeft zich ook tegen deze serie uitgesproken.

Het voelt eerlijk gezegd alsof deze show vooral bedoeld is om de Britse roddelmachine verder aan te wakkeren

Bovendien weten we niet welke delen op ware gebeurtenissen gebaseerd zijn en welke niet. Uiteindelijk moet je daardoor als kijker zelf uitgebreid onderzoek doen om te weten wat waar is en wat niet. Het voelt alsof deze serie vooral bedoeld is om de Britse roddelmachine te voeden, met name door de sterke focus op het koningshuis.

En dat is jammer. Op zich zou het een prima serie zijn geweest, met goede acteurs, een prettig tempo, interessante dialogen en perfect vormgegeven decors. Het verhaal is niet origineel, maar desalniettemin redelijk goed uitgevoerd. Toch kreeg ik er een vies gevoel van na het kijken, en ik zou het niet hebben afgekeken als ik deze recensie niet had willen schrijven.

Dus, als je meer van dit soort series 'gebaseerd op een waargebeurd verhaal' houdt dan ik, dan is het misschien een aardige serie. Verwacht alleen niet dat het zich richt op het koningshuis, of op de moord. Het gaat vooral over de psychologische worsteling van Andrews gedurende haar leven, die culmineert in moord. Een dramaserie in hart en nieren.
Video on youtube

Over de auteur, Nienke de Boode

Nienke de Boode
Ooit begon ze met het kijken van NCIS, CSI en Bones, daarna is de liefde voor het kijken van series uitgegroeid tot wat het is vandaag, met tientallen series die gevolgd moeten worden. Nu kan je Nienke altijd midden in de nacht wakker maken voor een goede crime serie, maar ze is ook zeker niet de beroerste om eens wat nieuws uit te proberen. Komedie en fantasy doen het ook altijd goed bij haar. Sinds oktober 2014 schrijft ze ook voor MijnSerie om haar liefde voor series en schrijven te combineren.
Bekijk profiel van Nienke de Boode
Leuk?
Bekijk stemmen

Reacties (0)

Er zijn nog geen reacties geplaatst.
Log in om een reactie achter te laten