Mijn
Serie
Inloggen

Inloggen

E-mailadres / gebruikersnaam en / of wachtwoord zijn niet correct.
Shetland - Seizoen 10
7
Ron Schoonwater geeft Shetland - Seizoen 10 een 7.

Shetland - Seizoen 10

Seizodn tien is een degelijk seizoen van Shetland.

Shetland zelf is natuurlijk één van de grootste reclamezuilen van deze serie. De landschappelijke, ietwat triestige achtergrond past perfect bij een misdaaddrama. De ruigheid en ruimte zegt iets over het leven op de eilanden. Dat doe je samen, maar ook vaak alleen. Het is al tien seizoenen lang het uithangbord van een serie die altijd goed is in het vertellen van het verhaal.

Shetland zelf is natuurlijk een van de grootste reclamezuilen van deze serie

Zelfs het vervangen van de immens populaire Jimmy Perez (Douglas Henshall) door Ruth Calder (Ashley Jensen) ging relatief geruisloos. Met Douglas verdwenen wel meer bekende gezichten, maar ook die zijn zonder al teveel problemen opgevangen met nieuwe personages. Degene die bleven zijn Alison 'Tosh' McIntosh (Alison o'Donnell), Sandy Wilson (Steven Robertson) en de aimabele sergeant Billy McGabe (Lewis Howden). Die laatste speelt een hoofdrol dit seizoen. Zijn verleden kent geheimen die nu onderdeel zijn van een zaak rondom een vermoorde vrouw.

Het onderzoek zorgt ervoor dat we dieper de wereld induiken van een kleine gemeenschap. Een gemeenschap met geheimen, ongekend verlies en onderlinge rivaliteit. Twee jonge vrouwen buiten deze gemeenschap zijn verbonden met de dode vrouw. Grote vraag is of hun pijnlijke geschiedenis gezorgd heeft voor deze gruwelijke daad. Dat Ruth daarnaast afgeleid wordt door een grote drugszaak helpt niet mee in het onderzoek. Zoals het (inmiddels) hoort bij een serie als Shetland hangt alles aan elkaar. Dat krijg je ervan als je op een eiland woont.

Ondanks dat ook dit seizoen weer als thuiskomen voelt is het toch allemaal iets te voorspelbaar

Ondanks dat ook dit seizoen weer als thuiskomen voelt is het toch allemaal iets te voorspelbaar. De goede onderdelen, zoals de rol van Billy en de tragische ontwikkelingen bij een politie informant, sneeuwen onder in het verhaal rondom de moord en drugs. Het zijn eigenlijk twee verhalen in één. Het laat de serie voor het eerst iets teveel hinken op twee gedachten. Zonder in details te schieten is het einde ook erg voorspelbaar. Die uitkomst zie je van mijlenver aankomen. Zeker als je meer van dit soort series kijkt.

Dit tiende seizoen is dus vooral degelijk. Shetland blijft fantastische beelden leveren. We kennen de meeste hoofdrolspelers inmiddels zo goed dat we vanzelf met hen meeleven. Alleen is dit normaal in een spannend verhaal. Dit seizoen lopen veel verhaallijnen door elkaar. Het zorgt voor veel verdachten en verdachtmakingen. Op zich prima en goed gedaan, helaas is het einde zo voorspelbaar en duurt die ontknoping zo lang dat het een lichte teleurstelling is.

Video on youtube

Over de auteur, Ron Schoonwater

Ron Schoonwater
Na jaren zijn schrijftalent te hebben gebruikt voor muziekrecensies werd het tijd de overstap te maken naar het schrijven over zijn andere grote passie. Films en, de laatste jaren vooral, TV series. Hoewel het altijd leuk is om te vertellen dat je (vooral) van kwaliteit series houdt uit bijvoorbeeld Groot Brittannië en Scandinavië is hij ook fan van Amerikaanse series in de breedste zin van het woord. TV series zijn dan ook een afspiegeling van het leven. Humoristisch, spannend, serieus, verdrietig, spectaculair, dramatisch, ongelooflijk, mooi & soms slechts ter vermaak en afleiding.
Bekijk profiel van Ron Schoonwater
Leuk?
Bekijk stemmen

Reacties (0)

Er zijn nog geen reacties geplaatst.
Log in om een reactie achter te laten