Noorse komische dramaserie van Netflix is een echte aanrader! Netflix heeft halverwege mei 2025 de eerste vijf seizoenen van de Noorse komische dramaserie Pørni op haar platform beschikbaar gesteld. De eerste drie seizoenen waren ook bij NPO te zien, maar ik moet eerlijk zeggen dat ik de serie destijds helaas helemaal niet heb opgemerkt.
De alleenstaande moeder Pernille, beter bekend als Pørni, (Henriette Steenstrup) heeft een hectische baan bij de Noorse jeugdzorg en zorgt ondertussen voor haar opgroeiende kinderen. Zij is altijd bezig om anderen te helpen en vergeet daarbij zichzelf in de meeste gevallen.
Pørni haar voormalige echtgenoot heeft een nieuwe liefde gevonden, is verhuisd naar Kopenhagen en schrijft boeken over onder andere zijn gestrande huwelijk. De zus van Pørni overlijdt na een auto-ongeluk en Pørni krijgt de voogdij over haar neefje Leo (Jon Ranes). Pørni haar vader Ole Johan (Nils Ole Oftebro) besluit vervolgens, na een dramatisch bezoek aan het ziekenhuis, om uit de kast te komen. Drama genoeg dus, maar Pørni gaat niet alleen over de dramatische gebeurtenissen, maar over de interactie tussen alle personages, de veerkracht en de positiviteit van Pørni.
De serie is een heerlijk programma om te volgen. De hoofdrolspeelster is overtuigend en aanstekelijk. Henriette Steenstrup is niet alleen actrice, maar zij heeft de serie ook zelf bedacht. Het eerste seizoen kent zes afleveringen van een half uur, en vliegt voorbij. Gelukkig zijn er inmiddels al vijf seizoenen beschikbaar, dus na dit uitstekende eerste seizoen kun je als kijker meteen doorkijken.
En waarom zou je dat niet doen als de situaties zoals de interactie met kinderen in de pubertijd, lastige cliënten en boeiende collega’s heel herkenbaar en menselijk zijn? Soms zijn de situaties absurd en lijkt het allemaal wat te ver van de realiteit, maar de afleveringen eindigen altijd met een realistische ontknoping. De serie is daarmee een aanrader voor liefhebbers van dramaseries met een grote komische inslag.
Over de auteur, Helgoned
Een veertiger verslingerd aan goede televisieseries. Liefhebber van zowel klassieke als moderne series, van The Persuaders! en The Saint tot The Walking Dead, Person of Interest en The Americans. Voorheen schrijver voor het Britse cult TV magazine 'The Morning After' en sinds 2013 actief voor MijnSerie.