Overcompensating is een heerlijke serie die laat lachen en weet te raken. Soms heb je van die series die precies de snaar raken die gewoon even geraakt moest worden. Overcompensating, te zien op Amazon Prime, deed dat voor mij. Met een combinatie van satire, komedie en drama weet de serie op momenten echt te raken, maar ook te laten lachen. Overcompensating is vooral een hele slimme serie, die heel goed weet wat hij doet. En het is ook nog eens A24-productie, dat zorgt gelijk voor hoge verwachtingen. If you know, you know.
''This college comedy follows a heart throb desperately trying to be ‘totally not gay’. But beneath the razor sharp jokes is a schmaltzy show that tugs at the heartstrings'' - Rachel Aroesti, The Guardian
Overcompensating is een creatie van Benito Skinner, een komediant vooral bekend van online sketches. De serie vertelt het verhaal van Benny (gespeeld door Skinner), een eerstejaars 'college'-student. Op zijn middelbare school was Benny valedictorian én ster van het footballteam. Een echte 'dudebro', en die rol wil Benny op zich wel weer op zich nemen. Het kost hem echter wel veel moeite, want hij heeft een geheim. Hij is gay. Hij moet constant overcompenseren om iets te zijn wat hij niet is. Als hij vrienden wordt met Carmen (Wally Baram) lukt het hem langzamerhand om zichzelf meer te accepteren, maar dat gaat niet zonder slag of stoot. De serie is losjes gebaseerd op Skinners eigen ervaringen op de universiteit.
Ik hoor je denken: dat is een origineel plot! Nee, uiteraard niet. We hebben natuurlijk meer van dit soort series gezien. En de bingokaart is compleet; college, gay, problemen, veel te oude acteurs die doen alsof ze 19 jaar oud zijn. Alles zit erin. Maar toch is Overcompensating ook weer uniek in z'n soort. Het is geen 'tienerserie' gemaakt voor de huidige 18-19 jarige, het is een 'tienerserie' gemaakt voor de 20-25 jarigen. Met herkenbare, nostalgische elementen die je doen denken aan je eigen studietijd.
Wat Overcompensating zijn hart geeft zijn de personages en de dialogen. Naast de gevoelige en hartverwarmende momenten tussen Benny en Carmen springen twee andere personages er voor mij uit: Grace en Hailee. Grace (Mary Beth Barone) is de zus van Benny en voegt, naast serieuze momenten, heerlijke gevatte humor toe aan de serie. Als we het over humor hebben is ook vooral Hailee (Chelsea Holmes) hilarisch. Elke scene waar ze in zit wordt volledig door haar gestolen.
En oja, Charli XCX is er ook (en produceert)! Nostalgisch en eigentijds dus, een soort gekke combinatie die werkt.
Overcompensating heeft echt mijn hart verovert dit serieseizoen. Het is een serie die de nuances van het leven belicht en voor iedereen herkenbaar is. Moeilijke onderwerpen zoals het verlies van een familielid, prestatiedruk en zelfontwikkeling worden niet uit de weg gegaan, maar op een mooie en humoristische manier besproken. De serie is een soort cadeau aan millenials. Ik kan het eigenlijk niet beter beschrijven dan deze Google recensie: ''deze serie helpt wonden te helen die je misschien hebt begraven, bouwt aan gemeenschap en verbinding door zichtbaarheid, en dat alles terwijl het hysterisch is, met een ongelooflijke soundtrack en een fantastische cast.''
De critici zijn ook lovend, dus ik hoop op een spoedige seizoen 2 vernieuwing!
Over de auteur, Lucas Verbunt
Lucas (1998) is een enthousiaste seriefanaat en afstuderend communicatie student. Hij beleeft veel plezier aan het kijken van, en schrijven over, series. Daarnaast leest hij ook graag een goed boek. Favorieten van Lucas zijn Orphan Black, Sense8, The Magicians, The Crown en Penny Dreadful.