Mijn
Serie
Inloggen

Inloggen

E-mailadres / gebruikersnaam en / of wachtwoord zijn niet correct.
Spotlight On: Iain Glen

Spotlight On: Iain Glen

Licht uit, spot aan! Tijd om eens te kijken welke serie Iain Glen ook op zijn cv heeft staan.
Deze Schotse acteur heeft een carrière waar je meer dan 'U' tegen zegt. Wie? We hebben het uiteraard over Iain Glen. Sinds de jaren '80 actief in de wereld van film en televisie en de laatste tijd lijkt er allesbehalve de klad in te zitten. Glen speelt in een groot aantal goed ontvangen series en beweegt zich daarnaast in producties die hijzelf de moeite waard vindt.

Glen begint zijn serie-carrière met het Schotse Taggart en een gastrolletje in Screen Two. Wat later volgt ook de miniserie The Fear (UK) waarna hij zijn aandacht verlegt naar het grote doek. Hoewel hij ook in opvolger van Screen Two - Screen One - kort is te zien duurt het tot bijna de eeuwwisseling voordat Glen weer kiest voor rollen voor de kleine beeldbuis.

Die rollen speelt hij onder meer in Trial and Retribution, Wives and Daughters en Glasgow Kiss, waarna opnieuw zo goed als een decennium volgt met louter filmwerk. Glen kijkt daarbij ook steeds meer over de Schotse grenzen heen. Zo zien we hem in blockbuster films als Lara Croft: Tomb Raider, Resident Evil: Apocalypse en The Last Legion.

Aan het eind van de zeroes volgt opnieuw een terugkeer naar het klein doek. Glen neemt een rol aan in de miniserie City of Vice, een historisch drama met wat misdadige randjes. Kort daarna volgt een rol in de internationale verfilming - tot miniserie - van The Diary of Anne Frank, in Nederland natuurlijk alom bekend. Glen speelt de rol van de vader van Anne, Otto Frank.

Rolletjes in Law & Order: UK en Eader-Chluich volgen. Niet lang daarna gaat het hard. Gastoptredens in Doctor Who, Spooks en Jack Taylor volgen nog voor een internationale doorbraak in het wereldwijde fenomeen Game of Thrones. Hoewel Glen geen hoofdrol speelt, is hij als zeer relevant zijkarakter in 53 afleveringen te zien naast Daenerys Targaryen. Zijn Jorah 'De Beer' Mormont is een prettige verschijning om naar te kijken, relatief loyaal in een wereld vol intriges en verschuivende belangen.

Dat Game of Thrones niet alle tijd van Glen heeft opgeslokt, blijkt wel uit de grote hoeveelheid bij- en gastrollen die hij in die periode in andere series heeft vertolkt. Ga er maar aan staan als we beginnen met Strike Back en Downton Abbey, gevolgd door The Hollow Crown en Haven. Voorts zijn er Ripper Street, Borgia en Poirot, evenals een terugkerende rol in Prisoners Wives.

De film Kick-Ass 2 volgt even tussendoor, waarna Glen vrolijk doorgaat met Breathless en Autopsy: The Last Hours Of..., Mystery! en The Red Tent. Iets rustiger jaren volgen - we zijn dan halverwege Game of Thrones - als hij weer wat meer voor filmwerk kiest. Glen is in zes films te zien, waaronder een terugkeer in de Resident Evil reeks, dit keer in The Final Chapter.

Tegelijkertijd speelt hij een vastere rol in twee andere series. Dat zijn Cleverman, een dystopische sciencefiction serie waar mythische wezens in de nabije toekomst met mensen moeten samenleven. En laat die laatste groep daar nu net niet op zitten te wachten. Tegelijkertijd is er Delicious, een dramaserie over eten, liefde en ontrouw in Cornwall. Tot slot, het spel der tronen komt bijna tot zijn eind, zien we Glen ook nog even in de miniserie Mrs Wilson.

Na het epos van George RR Martin kun je als acteur bedenken dat het lekker is om even pas op de plaats te maken. Een aantal van de acteurs die hoofdrollen hebben gespeeld, deden dat ook. Glen is niet zo van het stilzitten gebleken. Na Game of Thrones volgde direct Titans (2018), een tienerdrama van HBO. Glen speelt ook hier geen hoofdrol, maar een veel teruggeziene rol is wel voor hem weggelegd.

De laatste jaren wisselt Glen films en series veel af. Hij speelt nog een terugkerende rol in de thriller Reyka, waar begin 2024 een tweede seizoen van is uitgezonden. Ook is hij te horen in de animatieserie Castlevania: Nocturne en heeft een hoofdrol hij in het wisselend ontvangen The Rig. In 2024 speelt hij tevens nog in The Last Days of the Space Age, terwijl hij zich ook heeft aangesloten bij de cast van het zeer gewaardeerde Silo.

Heb je na alle kerstdiners, nieuwjaarsborrels en bijbehorende zoetsappige films dus zin in iets op een heel ander genre, kijk dan eens naar Reyka, Silo of - begin dit jaar volgt ondanks de kritieken een tweede seizoen - The Rig. Glen kun je op jouw scherm in 2025 niet missen!

Ben je fan? Kijk hier voor meer (gast)rollen die Iain Glen heeft gespeeld.

Heb je zelf een favoriete acteur of actrice? Laat het ons weten en wellicht richten we de spotlight volgende keer op haar/hem.
Video on youtube
Leuk?
Bekijk stemmen

Reacties (1)

BlackBiker
donderdag 2 januari, 17:03
Dit is een vreselijk bekend hoofd die inderdaad in heel veel series en films meespeelt. Mij viel hij pas echt op in Game of Thrones. Maar ook in The Rig en Silo mag ik hem graag zien.
Fijne acteur die eigenlijk altijd wel wat toevoegt aan waar hij aan meedoet.
3
Log in om een reactie achter te laten