Mijn
Serie
Inloggen

Inloggen

E-mailadres / gebruikersnaam en / of wachtwoord zijn niet correct.
Man on Fire - Eerste aflevering
7.5
Helgoned geeft Man on Fire - Eerste aflevering een 7.5.

Man on Fire - Eerste aflevering

Interessante remake van Man on Fire biedt genoeg actie om te blijven kijken.

Donderdag 30 april 2026 ging Man on Fire in première op Netflix. De Britse schrijver A.J. Quinnell, een pseudoniem voor Philip Nicholson, bedacht de verhalen over de elitesoldaat Creasy die na een mislukte missie kampt met posttraumatische stress. In 2004 werd het eerste deel van zijn boeken verfilmd met Denzel Washington in de hoofdrol, dat leidde tot een succes in de bioscopen.

In de serie speelt Yahya Abdul-Mateen II (The Get Down) de hoofdrol als John Creasy. Hij wordt door zijn legerkameraad Paul Rayburn (Bobby Cannavale, Third Watch) gevraagd om hem te helpen bij een beveiligingsbaan in Brazilië. De president zit middenin de verkiezingsstrijd en wil belangrijke projecten beveiligd zien tegen terroristische groeperingen. Rust en veiligheid moet worden uitgestraald.

Man on Fire
© Netflix

Rayburn weet dat zijn vriend nog steeds met de nodige angsten leeft, maar gelooft dat door weer in de discipline van het werk te komen, Creasy zijn problemen kan overwinnen. Hij brengt Creasy ook in contact met de lokale taxichauffeuse Valeria Melo (Alice Braga, Queen of the South), wiens contacten later van pas zullen komen. Creasy moet al snel vol aan de bak als Poe, de puberdochter van de Rayburns, getuige is van een bomaanslag en zij als enige één van de daders kan identificeren.

Creasy moet Poe (Billie Boullet) zien te beschermen tegen de terroristen die haar uiteraard uit de weg willen ruimen. Verder is het de vraag of de lokale politie wel te vertrouwen is en welke organisatie exact achter de bomaanslag zit. In de Braziliaanse achterstandswijken gaat Creasy op jacht naar de daders.

Man on Fire
© Netflix

Het verhaal wijkt wel duidelijk af van de bioscoopfilm. Die film speelde zich af in Mexico-Stad, ditmaal is het Braziliaanse Rio de Janeiro de achtergrond van de actie. Toen was het een negenjarig meisje dat beschermd moest worden en ontstond er een hechte band tussen haar en Creasy. In deze eerste (van zeven) afleveringen was van een basis voor een diepe vriendschap nog weinig te merken.

De eerste aflevering biedt genoeg actiescènes om te blijven kijken. Verder is Yahya Abdul-Mateen II overtuigend als hoofdpersoon, hij heeft het postuur van een echte actieheld en beeldt de getroebleerde legerveteraan prima uit. Alle zeven afleveringen duren tussen de 42 en 59 minuten en zijn tegelijkertijd op Netflix verschenen, dus ideaal om te bingen.

Video on youtube

Over de auteur, Helgoned

Helgoned
Een veertiger verslingerd aan goede televisieseries. Liefhebber van zowel klassieke als moderne series, van The Persuaders! en The Saint tot The Walking Dead, Person of Interest en The Americans. Voorheen schrijver voor het Britse cult TV magazine 'The Morning After' en sinds 2013 actief voor MijnSerie.
Bekijk profiel van Helgoned
Leuk?
Bekijk stemmen

Reacties (0)

Er zijn nog geen reacties geplaatst.
Log in om een reactie achter te laten