Mijn
Serie
Inloggen

Inloggen

E-mailadres / gebruikersnaam en / of wachtwoord zijn niet correct.
Disney: Twisted-Wonderland - The Animation - Seizoen 1
6.5
Wesley Fechter geeft Disney: Twisted-Wonderland - The Animation - Seizoen 1 een 6.5.

Disney: Twisted-Wonderland - The Animation - Seizoen 1

Gooi de klassieke Disney-verhalen en Harry Potter in een blender en wat je dan krijgt is Disney: Twisted-Wonderland. Wat begon als een mobiele game hierover is inmiddels uitgebreid met manga’s en het eerste seizoen van deze serie.

Yuken (Yohei Akazami) wordt uit zijn dagelijkse leven geplukt en komt in een magische wereld terecht op het Night Raven College. Night Raven School is een school waar studenten komen om te leren over magie en hun magische vaardigheden verder te ontwikkelen. Alleen heeft Yuken geen enkele vorm van magie. Omdat hij niet precies weet hoe hij weer thuis moet komen, besluit hij het aanbod om tijdelijk te blijven aan te nemen.

Onbekend met magie en de omgangvormen van de wereld waarin hij terecht is gekomen, jaagt hij de nodige medestudenten tegen zich in het harnas. Met name Riddle Rosehearts (Natsuki Hanae) heeft de pik op Yuken en zijn gedrag. Gelukkig staat Yuken er niet compleet alleen voor. Al snel vormt zich een groepje met Ace (Seiichirou Yamashita) en Deuce (Chiaki Kobayashi) en vormt Yuken een bijzondere band met de magische (en komische) kat Grim (Noriaki Sugiyama). Die band met Grim zorgt er zelfs voor dat hij mag blijven op de Night Raven College.

Net als in Harry Potter en Percy Jackson worden de leerlingen op Night Raven College onderverdeeld in huizen, alleen zijn de huizen hier verbonden aan klassieke Disney-schurken zoals Scar, Ursula en Malificent. Elk huis heeft zijn eigen huisleider, cultuur en regels, waarbij in de cultuur en regels vaak de schurk te herkennen is. En de zeven Disney-schurken die verbonden zijn aan de huizen worden hier niet gezien als schurken, maar als de helden in de verhalen. In het eerste seizoen van deze serie staat met name het met de 'Queen of Hearts' verbonden huis Heartslabyul centraal.

Zoals op de meeste scholen het geval is, is niet alles op Night Raven College koek en ei. Van de leerlingen wordt verwacht dat zij uitblinken in magie, hun studie en in leiderschap. Deze verwachtingen zorgen ervoor dat de druk hoog is en dat wordt de leerlingen met enige regelmaat te veel. Kleine probleempjes worden opgeblazen met alle gevolgen van dien. En die gevolgen kunnen groot zijn. Als een magiër zich laat meeslepen door woede, jaloezie of frustratie kan er ‘blot’ ontstaan. Als dit het geval is, dan loopt de magiër het risico dat hij de controle over zichzelf en zijn magie kwijt raakt en een gevaar vormt voor alles en iedereen om zich heen.

Toen ik een aantal weken geleden over de ComicCon in Utrecht liep, kwam ik een stand tegen waarin reclame gemaakt werd voor Disney :Twisted-Wonderland. Totaal onbekend hiermee kwam ik achter het bestaan van de mobiele game en de serie op Disney Plus en geïntrigeerd door het idee erachter begon ik met de serie.

Het eerste seizoen is er één met de nodige kanttekeningen. De serie ziet er prachtig uit. Mooie animaties, gave actiescènes en de wijze waarop ze scènes uit de Disney-films erin verwerkt hebben, is erg leuk gedaan. Ook de verschillende verwijzingen naar die films zijn, voor de Disney liefhebber, erg leuk.

Dat gezegd hebbende ligt het tempo van het verhaal soms erg laag. Dit zorgt er enerzijds voor dat er voldoende tijd is om de wereld op te bouwen en de regels van de school uit te leggen, maar anderzijds zorgt het ervoor dat ik af en toe door wil spoelen naar de stukken waarin er daadwerkelijk iets gebeurd (en heb ik nog steeds het idee dat ik best het nodige mis omdat ik de mobiele game nooit gespeeld heb). Verwacht je dan ook met name veel actie, dan kom je van een koude kermis thuis.

Voor een eerste seizoen is het best aardig en heb ik mij ermee vermaakt. Dat en het wereldje dat is geschapen zorgen ervoor dat de serie van mij een (krappe) voldoende krijgt en dat ik er ook graag een tweede seizoen van zou willen zien. En dan maar hopen dat, mede omdat de wereld niet opnieuw neergezet heeft te worden, het tweede seizoen een hoger tempo heeft.

Over de auteur, Wesley Fechter

Wesley Fechter
Wesley (1980) is een serieliefhebber die opgroeide in Purmerend in de jaren dat series als The Knight Rider, The A-Team, Airwolf en Are you being Served? nog veel op tv te zien waren. Nadat hij door arbeidsongeschiktheid gedwongen afscheid moest nemen van de juridische wereld besloot hij in plaats van het schrijven van juridische teksten te gaan schrijven over zijn hobby's. En na een aantal jaren geschreven te hebben over bord-en kaartspellen moeten nu de serie er ook aan gaan geloven. Met een voorliefde voor het superhelden genre, Britse en Scandinavische crimi's, thrillers en series vol humor is zijn smaak het best te omschrijven als breed.
Bekijk profiel van Wesley Fechter
Leuk?
Bekijk stemmen

Reacties (0)

Er zijn nog geen reacties geplaatst.
Log in om een reactie achter te laten