
De productie van het nieuwe seizoen start volgend jaar in Londen. Volgens bronnen heeft de meerjarige overeenkomst een waarde van honderden miljoenen dollars en breidt ze Hawley’s werkterrein uit naar alle takken van Disney Entertainment Television, waaronder ook ABC en Hulu Originals vallen.
FX-voorzitter John Landgraf verklaarde: “Het is al meer dan tien jaar een groot voorrecht om met Noah samen te werken aan enkele van de beste en grootste FX-series. We zijn verheugd onze samenwerking voort te zetten. Noah blijft ons verrassen met originele verhalen en zijn vermogen om ze tot leven te brengen als schrijver, regisseur en producent maakt hem uitzonderlijk. We kijken ernaar uit om aan de slag te gaan met het volgende seizoen van Alien: Earth én met andere veelbelovende projecten die al in ontwikkeling zijn.”
Alien: Earth is de derde serie die Hawley voor FX heeft gecreëerd, na Fargo en Legion. Fargo, geïnspireerd op de gelijknamige film van de gebroeders Coen, loopt sinds 2014 en heeft zeven Emmy Awards gewonnen; Legion liep drie seizoenen.
Hawley zei in een verklaring: “Ik ben verheugd dat deze uitgebreide samenwerking nieuwe deuren opent binnen Disney Entertainment Television. FX heeft altijd mijn gedurfde, karakter gedreven verhalen gesteund. Vanaf het begin, met Fargo, hebben ze me aangemoedigd om creatieve risico’s te nemen en het verhaal te volgen waar het ook heen leidt. Ik ben dankbaar dat ik samen met onze partners, cast en crew verder mag bouwen aan de wereld van Alien: Earth terwijl we aan het volgende hoofdstuk beginnen.”
De vernieuwing van Alien: Earth zal antwoorden bieden op de cliffhanger waarmee het eerste seizoen eindigde. De serie speelt zich twee jaar af vóór de gebeurtenissen van de eerste Alien-film.
Hawley vertelde: “Ik moest een verhaal plannen en uitvoeren dat ergens naartoe gaat. Het eerste seizoen was een soort bewijs van concept — een test om te zien of genoeg mensen wereldwijd een Alien-serie willen zien om een tweede en derde seizoen te rechtvaardigen. Dit is dus geen afgesloten verhaal, al is dit hoofdstuk wel afgerond. De machtsverhoudingen zijn veranderd, en deze jonge mensen hebben geen idee wat hen te wachten staat.”
Het eerste seizoen van Alien: Earth heeft een sterke cast, waaronder Sydney Chandler, Alex Lawther, Timothy Olyphant, Essie Davis, Samuel Blenkin, Babou Ceesay, David Rysdahl, Adrian Edmondson, Adarsh Gourav, Jonathan Ajayi, Erana James, Lily Newmark, Diêm Camille en Moe Bar-El.



Seizoen 1 voelde soms als een opwarmronde, maar de bevestiging van seizoen 2 maakt me echt benieuwd, zeker omdat die cliffhanger om antwoorden vroeg. Het idee dat Hawley nu nog groter kan uitpakken, vind ik eerlijk gezegd heel veelbelovend.
Kortom: een sterke zet, en ik kijk uit naar wat dit volgende hoofdstuk gaat brengen.